Autor Wątek: Zanim wypełnisz formularz rekrutacyjny  (Przeczytany 7460 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Glacial

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 1124
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nałogowy Altoholik
Informacje o działalności gildii


Wyobraź sobie swoją postać w gildii bohaterów najemnych, których od innych awanturników różni to, że czasem kurczowo próbują trzymać się zasad - filarów i nie działają na szkodę niewinnych i ziemi, na której wzrastali. W gildii, której członkowie rozwiązują problemy zleceniodawców lub współtowarzyszy siłą, podstępem, inteligencją, a czasem dzięki zwykłemu szczęściu. W gildii, w której można znaleźć dla siebie kąt, zdobyć doświadczenie i przeżyć przygodę.


Oferujemy Ci rozgrywkę w świecie, w którym spiski i braterstwo, szlachetność i zdrada nie są niczym nowym, a czasem wszystko jest połączone oraz fabuły, w których dobro i zło to tylko nazwy różnych stron medalu i w których nie wszystko jest tak oczywiste, jakim się je widzi.


Liga Sześciu Filarów powstała z myślą o rozgrywce RolePlay w grze Guild Wars 2. Jesteśmy gildią skupiającą fanów fantastyki i szeroko rozumianego aktywnego RPG w świecie Tyrii, jak i poza nim. Tworzymy własne kampanie, pojedyncze eventy czy różnorakie zabawy i rozgrywki fabularne. Posiadamy Kręgi (związane ściśle z gildią) i Sekcje fabularne (niezwiązane z gildią w fabule), które zrzeszają postaci prowadzące określoną działalność - medyków, organizatorów większych przedsięwzięć, a nawet przestępców. Nie zamykamy się tylko na roleplay w świecie GW2. Mimo, że roleplay jest dla nas najważniejszy, można wśród nas znaleźć również roleplayowców-entuzjastów innych trybów gry, takich jak PvE, PvP, czy WvW.

Witaj w Lidze Sześciu Filarów!


Przebieg rekrutacji

Stawiamy na płynne i pewne wkroczenie w lore gry i zachęcamy do dołączenia zarówno doświadczonych graczy, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z Guild Wars 2. Jesteśmy dość uprzejmą i cierpliwą społecznością graczy otwartych na Twoje pytania i wątpliwości - nie wymagamy znajomości lore gry, ani specjalistycznych mechanik używanych w papierowych RPG’ach. Aby dołączyć do naszej gildii na stałe musisz przejść przez następujące etapy:


1. Dołączenie do gildii na okres próbny
Bez składania podania i rejestracji na forum po krótkiej rozmowie z członkiem naszej gildii możesz dołączyć jako gracz do naszej społeczności. Chętnie przyjmiemy Cię na dwutygodniowy okres próbny, w trakcie którego przekonasz się, jaka jest nasza gildia i zdecydujesz, czy chcesz u nas zostać.


Czym jest Okres Próbny?

Po dołączeniu do gildii uzyskujesz rangę “Kandydat”. Nie masz dostępu do większości zawartości naszego forum.
Spróbujemy Cię poznać i pokażemy Ci czym jest roleplay. W tym czasie nie będziesz zwolniony z przestrzegania regulaminów gildii, które znajdują się w przeznaczonym do tego dziale.
Podczas Okresu Próbnego możesz przychodzić na luźne eventy organizowane specjalnie z myślą o Rekrutach i początkujących oraz na eventach oznaczonych jako newbie friendly - podczas nich jedna osoba wyznaczona przez prowadzącego event będzie Twoim przewodnikiem i na bieżąco postara się tłumaczyć wszystko na prywatnym kanale (/w) lub (/p).


2. Złożenie formularza rekrutacyjnego
Do Ciebie będzie należeć decyzja, czy chcesz zostać u nas na dłużej czy nie.
Jeśli zdecydujesz się zostać w gildii, Twoim obowiązkiem będzie wypełnienie formularza rekrutacyjnego, który będziemy rozpatrywać nie tylko pod względem poprawności, ale też będziemy oceniać Twoją aktywność w trakcie pobytu w naszej gildii. Po pozytywnym rozpatrzeniu podania stajesz się u nas Rekrutem.
Oczywiście, jeżeli będziesz chciał możesz od razu złożyć podanie (bez Okresu Próbnego) i po pozytywnym rozpatrzeniu formularza dołączyć do gildii od razu jako Rekrut.


Jak złożyć podanie?

Gdy się już zarejestrujesz na naszym forum, w dziale Zgłoszenia, który właśnie przeglądasz możesz złożyć swoje podanie. Aby to zrobić, wybierz jeden z wzorów dostępnych pod tym linkiem. Na tym etapie nie musisz tworzyć zarysu postaci do rozgrywki fabularnej w samej grze, gdyż sprawdzana jest jedynie umiejętność poprawnego władania językiem polskim - w zależności od wybranego wzoru podania opisu postaci, otoczenia oraz/lub akcji, co jest podstawą rozgrywki roleplay. Po wypełnieniu formularza automatycznie tworzy się temat, w którym przez dwa (lub mniej) dni nasi gracze będą mogli wypowiadać się w nim i oddawać swoje głosy na TAK bądź na NIE. Obserwuj swój temat uważnie, gdyż być może będą pojawiały się w nim rady, które w przyszłości pomogą Ci w aktywnym RolePlay'u lub prośby o poprawę podania - jednak bez nerwów, wydłużymy w takim przypadku czas na rozpatrzenie podania.
Twoje podanie zostanie zaakceptowane bądź odrzucone na podstawie przewagi głosów lub, w nietypowych przypadkach, na podstawie decyzji Rady gildii.

Jeżeli wystąpią jakieś problemy z naszym formularzem rekrutacyjnym, możesz po prostu przekopiować i wypełnić poniższy tekst w wyznaczonych miejscach.

[center][img]http://i.imgur.com/A8Br5Hj.png[/img][/center][b]
[i][font=georgia]Część fabularna[/font][/i][/b][i][font=georgia] - w tej części formularza rekrutacyjnego zamieszczone zostały trzy sytuacje, w których możesz wykazać się umiejętnością tworzenia opisów. Na tym etapie nie musisz kierować żadną ze swoich postaci w grze, gdyż ma to na celu sprawdzenie Twoich umiejętności językowych. Właśnie dlatego możesz śmiało popuścić wodze swojej fantazji.[/font][/i]

[center]***[/center]

~ Przed Tobą ukazał się właśnie najwspanialszy, najznakomitszy i najsławniejszy wojownik na całym znanym świecie. Los chciał abyś to właśnie Ty wyruszył/a z nim na następną przygodę pełną niesamowitych przeżyć, mrożących krew w żyłach niebezpieczeństw i stworzeń, o których nie śniło się żadnym bardom. Jednak wcześniej nasuwa się proste pytanie: Jak wygląda ten bohater? [b]Opisz postać[/b], jej wygląd, zachowanie, a także być może dokonania postaci, która właśnie w tej chwili pragnie zabrać Cię na niezapomnianą przygodę...

[color=#cc6633]TWÓJ OPIS POSTACI
[/color]


~ Przed Tobą pojawił się wielki i chyba niestabilny portal do innego wymiaru. Poczułeś/aś bardzo dziwne uczucie, które kazało Ci przekroczyć tą międzywymiarową bramę. Strach nie grał teraz żadnej roli. Szybko założyłeś/aś parę ulubionych dżinsów, nieco już wyblakłą od wieku bawełnianą koszulę, która od dłuższego czasu sprawiała Ci trudności przy dopięciu ostatniego guzika, parę schodzonych trampek po starszym bracie i wkroczyłeś do magicznej wyrwy. Po drugiej stronie widziałeś wiele cudów, o których nigdy wcześniej nie słyszałeś/aś, jednak teraz nasuwa się pytanie: Co takiego zobaczyłeś? [b]Opisz krajobraz[/b], który dostrzegłeś/aś po przejściu do innego wymiaru...

[color=#cc6633]TWÓJ OPIS OTOCZENIA
[/color]


~ Zapowiadał się kolejny zwykły, szary wieczór spędzony na pracy za ladą "Maruśki", miejscowej oberży. Przyciągał on zbyt mało klientów, abyś mógł/mogła poszczycić się pensją wyższą od tej, która zapewnia Ci jedynie możliwość utrzymania mieszkania. Szykowanie drinków, ścieranie lady i podawanie napojów gościom było dość nużącym zadaniem, szczególnie, że musiałeś/aś wykonywać je przez całą noc. Dzisiaj jednak byłeś/aś świadkiem nieprzyjemnego incydentu. Teraz nasuwa się pytanie: Co takiego właściwie się wydarzyło? [b]Opisz sytuację[/b], która miała miejsce tego wieczoru w oberży "Maruśka".

[color=#cc6633]TWÓJ OPIS SYTUACJI
[/color]


[hr]

[i][font=georgia][b]Część niefabularna[/b] - w tej części formularza rekrutacyjnego zostały zamieszczone pytania nieklimatyczne, dotyczące bezpośrednio Ciebie. Zanim do nas dołączysz chcielibyśmy lepiej Cię poznać, więc liczymy na szczere odpowiedzi![/font][/i]

[center]***[/center]

[b]~ Podaj nazwę swojego konta z Guild Wars 2 [PRZYKŁAD: Xyz.7241]:[/b]

- Tekst

[b]~ Jakie jest Twoje doświadczenie z roleplay? Czy miałeś/aś kiedyś styczność z tym trybem rozgrywki? Czy grałeś/aś w jakieś inne gry RPG, zarówno te papierowe, jak i te online?[/b]

- Tekst


[b]~ Jak długo grasz w gry z uniwersum Guild Wars (zarówno pierwszą, jak i drugą część)? Jak oceniłbyś/abyś swoją znajomość lore tej gry?[/b]

- Tekst


[b]~ W jakich gildiach byłeś/aś wcześniej, grając w Guild Wars 2? [/b]

- Tekst


[b]~ W jaki sposób dowiedziałeś/aś się o naszej gildii? Dlaczego chcesz do nas dołączyć?[/b]

- Tekst


[b]~ Opisz siebie w kilku zdaniach.[/b]

- Tekst


[b]~ W jakich godzinach można Cię spotkać na grze?[/b]

- Tekst
Korzyści z rangi Rekruta
Jako rekrut masz dostęp do całej zawartości forum - wszystkich działów i poddziałów, które dla Kandydata oraz Gościa pozostają ukryte. Dostaniesz również w PW wiadomość powitalną z rozpiską, która pomoże Ci się zorientować co gdzie się znajduje na naszym forum. Możesz nawet organizować eventy, jeżeli będą zgodne z regulaminem gildyjnym. Będziesz miał jednak miesiąc czasu na wdrożenie się fabularne do gildii, by awansować.


3. Stworzenie postaci oraz jej karty postaci, dołączenie postacią fabularnie do Ligi Sześciu Filarów.

Od dnia dołączenia do gildii, będziemy pomagali Ci się do niej fabularnie wdrożyć, dlatego do Twojej dyspozycji będzie okres jednego miesiąca, w którym będziesz musiał stworzyć kartę swojej postaci na wiki, a także na poważnie wprowadzisz swoją postać do naszej gildii. Jeżeli będziesz już miał plan na swoją postać, skierujemy Cię do odpowiednich poradników na naszym wiki i do graczy, którzy będą mogli odpowiedzieć na większość Twoich pytań. Z kartą postaci będziesz mógł pojawiać się swoją postacią na eventach RolePlay, jednak pamiętaj, że choć jedna Twoja postać także fabularnie musi zostać przyjęta do Ligi Sześciu Filarów, byśmy mogli Cię awansować.

Po miesiącu nadejdzie czas rozstrzygnięcia, w którym sprawdzimy, czy udało Ci się zaaklimatyzować w naszej gildii - czy pojawiasz się na roleplay'u, czy stworzyłeś w końcu kartę postaci, czy dołączyłeś do gildii. Jeżeli Ci się nie, będziemy starali się pomóc, jednak będzie nam zależało na poznaniu przyczyny.

Korzyści z rangi Towarzysza
Zyskujesz prawo do zgłaszania swojej kandydatury w comiesięcznych wyborach na radnego. Możesz również w nich głosować na swojego kandydata.


Część fabularna (IC) i część niefabularna(OOC)


W naszej gildii te dwa aspekty zostały rozdzielone grubą i długą czerwoną linią.
Część fabularna, bądź też klimatyczna odnosi się jedynie do stworzonej postaci przez gracza. Postać taka fabularnie znajduje się albo chce dołączyć do gildii Ligi Sześciu Filarów.
Część niefabularna bądź też mechaniczna odnosi się do samego gracza, który pragnie dołączyć do społeczności gildii w realnym świecie.Na początku każdy gracz, mechanicznie musi zostać przyjęty do naszej społeczności. To właśnie temu służą pierwsze dwa etapy rekrutacji. Dopiero później gracz tworzy postać i wprowadza ją do klimatycznej rozgrywki. STWORZENIE POSTACI FABULARNEJ JEST OBOWIĄZKOWE DLA KAŻDEGO REKRUTA W GILDII
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2017, 13:12:51 wysłana przez Nisheera, Powód : korekta wielkości czcionek oraz kolorów »